Fiskaaling ger regluligar kanningar um alt landið.

Fiskaheilsa

Á fiskaheilsudeildini er trivnaðurin hjá fiskinum í fokus. Okkara arbeiði verður framt við regluligum tænastum og umbidnum granskingarverkætlanum av ymiskari stødd.

Fiskaheilsudeildin veitir tænasturnar:

  • Lúsateljingar
  • Rognkelsiskanningar
  • Slaggreining av lús
  • Táknukanningar

Virknar granskingarverkætlanir á deildini eru:

  • Ferðaatburður hjá sjósílasmolti
  • Trivnaður hjá sjósílum
  • Útbreiðsla og sjúka hjá kúlulaksi

Fiskaheilsudeildin skipar somuleiðis fyri fyrilestrum, ráðgeving og undirvísing.

Starvsfólk á Fiskaheilsudeildini

Navn Starv Telefon T-post
Andras Joensen Samskipari, kanningarfólk +298 77 47 07 andrasj@fiskaaling.fo>
Edvard í Skorðini Joensen Kanningarfólk +298 77 47 02 edvard@fiskaaling.fo>
Eirikur Danielsen Lívfrøðingur, BSc +298 77 47 56 eirikur@fiskaaling.fo>
Finnur Lützen Lívfrøðingur, MSc +298 51 55 10 finnur@fiskaaling.fo>
Kirstin Eliasen Deildarleiðari, PhD +298 774 703 kirstin@fiskaaling.fo>
Símeon Ingvardson Petersen Kanningarfólk, BSc +298 77 47 11 simeon@fiskaaling.fo>
Unn Vagnsdóttir Johannesen Lívfrøðingur, MSc +298 77 47 20 unn@fiskaaling.fo>